Ustajnenie koní


Ustajnenie koní pod Tatrami

Hľadáte miesto, kde bude o vášho koňa výborne postarané a kde mu nič nebude chýbať? Farma Kone vo Východnej je skutočný raj pre ustajnenie koní.

Ideálny priestor pre vaše kone v každom ročnom období

Lokalita farmy podlieha ekologickému hospodárstvu a tak bude Váš kôň žiť v zdravom prostredí panenskej prírody. V našich priestoroch ponúkame pre vášho koníka veľký výbeh (cca 20Ha) s bohatou pašou a stálym prístupom k vode (v zime výhrevná napájačka). V zimných mesiacoch majú kone neobmedzený prístup k senu, ktoré je uložené v kŕmidlách a obalené sieťkou. Vo výbehu majú koníky k dispozícií soľ na lízanie, a ďalšie rôzne minerály.

Samozrejmosťou sú prístrešky aj les, ktorý chráni kone pred nepriaznivým počasím. Ustajnené kone môžu celoročne využívať aj priestrannú maštaľ, kde sa dokážu výborne skryť pred chladným mrazivým počasím alebo páliacim slnkom. Koníky sú pod stálym dohľadom, takže v prípade potreby im bude okamžite poskytnutá pomoc.

K dispozícii je tiež sedlovňa, kde si môžete odložiť všetku vašu výstroj, či WC s malou kuchynkou. V našom jazdeckom areáli môžete v rámci ustajnenia bezplatne využívať kruhovku aj vonkajšiu trávnatú jazdiareň.

Jedným z najlepších benefitov však pre vás bude nádherná okolitá príroda, ktorú si môžete naplno vychutnať pri vychádzkach s vašim koníkom.

Ustajnenie konských seniorov

Ak ste hrdým majiteľom konského seniora – či už po športovej kariére, alebo cítite, že váš koník už potrebuje dlhodobý odpočinok. Naše ustajnenie vám ponúka ideálny priestor pre jeseň života vášho koňa. Stály pohyb po pastvine so stádom núti aj konských seniorov k neustálemu pohybu, vďaka čomu sú naši seniori v zdravý a vitálny do vysokého veku. V prípade nepriaznivého počasia sa kone môžu schovať v priestrannej spoločnej maštali 12x50m a samozrejme slabšie jedince nie je problém zadekovať.

U nás našli staré kone nielen sami seba ale aj svoje spriaznené duše. Ako príklad môžeme uviesť kobylku Kiaru (21r) a Porthosa (20r, bývalého drezúrneho šampióna), už niekoľko rokov sú nerozlučnou dvojicou. Podtatranské pastviny im obidvom svedčia a obaja sa tešia dobrej forme a zdraviu.

 

Ustajnenie žriebät

Každý skúsený chovateľ vie, že pre odchov kvalitných žriebät potrebuje kvalitné pastviny a stádo v ktorom sa žriebä môže socializovať. Vyrastie z neho tak sebavedomý a zdravý kôň bez zlozvykov. Naše 20Ha pastviny poskytujú dostatok pohybu a kvalitnej bylinnej paše priamo pod Tatrami, ďaleko od všetkých škodlivých vplyvov. A stádo v ktorom bude vaše žriebä vyrastať je zmiešané – od mladých koní po konských seniorov, celá socializácia tak prebehne prirodzene ako to konskému druhu náleží.

 

… Pre vášho koňa bude najväčším prínosom život so svojím druhom tak, ako mu to predurčila príroda…

„Doprajte svojmu koníkovi šťastný a kvalitný život v nádhernej prírode pod Kriváňom.“

Cena za ustajnenie:

  • Dlhodobé ustajnenie (viac ako 1 rok) – 150€/mesiac
  • Krátkodobé ustajnenie (menej ako 1 rok) – 170€/mesiac

Pre viac informácií nás kontaktuje na 0944 503 567 alebo info@konevovychodnej.sk

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
napr. Mám záujem o ustajnenie. Môžete ma kontaktovať?