Poďte s nami zažiť jedinečný zážitok na konskom chrbte

Zoberieme vás na vychádzku na koňoch po našej nádhernej prírode pod Kriváňom. Máme pripravené trasy pre skúsených jazdcov, ale aj pre tých, čo s jazdením len začínajú. U nás aj začiatočník, alebo úplný nejazdec môže spoznať, prečo je najkrajší pohľad pomedzi uši koňa.

Jazdecké trasy

Ponúkame na výber rôzne dĺžky trás, len podľa vašej chuti. Vyberie si u nás začiatočník, ale aj skúsený jazdec. Ponúkame jazdy už 1 hodinovej trasy (cca 5-6 km) až po celodňovú vychádzku (cca 25 km).

Možnosti jazdeckých trás:

1. Vychádzky pre nejazdcov po lúkach prevažne pokojným krokom
2. Vychádzky pre pokročilých jazdcov lesmi a lúkami, ktoré môžeme precválať.

Každá z jazdeckých trás je pripravená podľa vašich požiadaviek a môžete si vybrať čo chcete vidieť.

Príklady našich najobľúbenejších trás:

1. Vychádzka prírodou, ďaleko od obydlí.
Užijeme si spolu ticho prírody a nádherné výhľady po okolitej krajine. Budeme putovať krajinou bez cieľa a užívať si pokoj prítomnej chvíle. Už v priebehu vychádzky zistíte akým úžasným relaxom je jazda na koni.
2. Vychádzka a návšteva našich divých stád škótskych kráv Highlander. Táto ½ dňová vychádzka prírodou je spojená s pozorovaním nášho divého stáda kráv plemena Highlander, netradičného plemena pochádzajúceho s horského prostredia Škótska.
3. Vychádzka a návšteva našich bylinkových plantáží.
Popri našich bylinkových plantážach prechádzame často pri našich vychádzkach, no pre všetkých záujemcov ponúkame aj prehliadku plantáží s výkladom. Kone odstavíme vedľa plantáže a my sa vydáme pešo farebnými záhonmi liečivých byliniek.
Výber trasy je len na Vás. Každú vychádzku spolu prekonzultujeme, radi poradíme a odporučíme tie najkrajšie zastávky.

Objednávky a príjazd

Ako to všetko prebehne?

Stačí zavolať na naše telefónne číslo 0944 503 567, alebo nám napísať na kone@farmavychodna.sk a dohodnúť si termín, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Dostanete sa k nám jednoducho, cesta z diaľnice k nám je prehľadne značená bannermi, ktoré vás budú navigovať na každej križovatke. Značenie vás privedie ku Humnu – obchode Farmy Východná, odkiaľ budete pokračovať rovno mostom ponad diaľnicu približne 3 kilometre do doliny pod Kriváňom, kde sú naše kone ustajnené.

Bezpečnosť

A čo bezpečnosť? Bezpečnosť u nás začína vhodným výberom koní, ktoré majú rad vychádzky v prírode a ktoré majú radi ľudí. V rámci bezpečnosti taktiež vyberáme vhodnú trasu, kde má koník dostatočný rozhľad. Takisto vždy pôjdete so skúseným sprievodcom, ktorý pozná okolie a najmä kone a vyberie vhodnú cestu tak, aby ste sa cítili vždy bezpečne a pohodlne. Jazdecká prilba pre každého je u nás samozrejmosťou, dospelí sa môžu rozhodnúť, či si ju na vlastné riziko aj nasadia.

icon Divoká príroda
icon Výhľady na Tatry
icon Vhodné pre páry
icon Vhodné pre rodiny
icon Výuka nejazdcov
icon Voľne žijúce kone
logo
logo
logo
logo