Nezabudnuteľné jazdy na koni pod Tatrami

Zoberieme vás na vychádzku na koňoch po našej nádhernej prírode pod Kriváňom. Máme pripravené trasy pre skúsených jazdcov, ale aj pre tých, čo ešte nikdy nesedeli na koni. U nás aj začiatočník, alebo úplný nejazdec môže spoznať, prečo je najkrajší pohľad pomedzi uši koňa.

Jazdecké trasy

Ponúkame na výber rôzne dĺžky trás, len podľa vašej chuti. Vyberie si u nás začiatočník, ale aj skúsený jazdec. Ponúkame jazdy už 1 hodinovej trasy (cca 4-5 km) až po celodňovú vychádzku (cca 25 km).

Možnosti jazdeckých trás:

1. Vychádzky pre nejazdcov a deti po lúkach pokojným krokom
2. Vychádzky pre pokročilých jazdcov lúkami a lesmi, kde si časť úsekov môžeme precválať.

Každá z jazdeckých trás je pripravená osobitne a vhodnú trasu vyberieme podľa vašich schopností a zručností.

Príklady našich najobľúbenejších trás:

1. Vychádzka prírodou, ďaleko od obydlí.
Užijeme si spolu ticho prírody a nádherné výhľady po okolitej krajine. Budeme putovať krajinou bez cieľa a užívať si pokoj prítomnej chvíle. Už v priebehu vychádzky zistíte akým úžasným relaxom je jazda na koni.
2. Vychádzka a návšteva našich divých stád škótskych kráv Highlander. Táto cca ½ dňová vychádzka prírodou je spojená s pozorovaním nášho divého stáda kráv plemena Highlander, netradičného plemena pochádzajúceho s horského prostredia Škótska. Po ceste uvidíme aj bobrie hrádze, ktoré sú v dnešnej dobe už raritou.
3. Vychádzka okolo našich bylinkových plantáží.
V rámci našej vychádzky môžeme zvoliť smer k naším bylinkovým plantážam. Na vlastné oči tak uvidíte aký fascinujúci je priestor bylinkovej plantáže (hlavne v letných mesiacoch), rôzne farby v súmerných líniách sprevádzané vôňou rozličných druhov bylín vo vás určite zanechajú príjemné prežitky.

Výber trasy je len na Vás. Každú vychádzku spolu prekonzultujeme, radi poradíme a odporučíme tie najkrajšie zastávky.

Objednávky a príjazd

Ako to všetko prebehne?

Stačí zavolať na naše telefónne číslo 0944 503 567, alebo nám napísať na kone@farmavychodna.sk a dohodnúť si termín, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Ako sa ku nám dostanete?

Autom

Autom sa k nám dostanete jednoducho, cesta z diaľnice k nám je prehľadne vyznačená bannermi, ktoré vás budú navigovať na každej križovatke. Značenie vás privedie k Humnu – obchode Farmy Východná, odkiaľ budete pokračovať rovno mostom ponad diaľnicu približne 3 kilometre do doliny pod Kriváňom, kde sú naše kone ustajnené.

Alebo si do google máp zadajte Kone vo Východnej a navigácia vás privedie rovno k nám.

Autobusom

Odporúčame vystúpiť na zastávke Východná – Nahálka. Odtiaľ zeleným mostom ponad riečku po ceste smerom k Farme Východná, a stále len rovno. Pripravte sa na príjemnú pešiu prechádzku v celkovej dĺžke cca 5 km.

Vlakom

Vlakom vystúpite na zastávke Východná, odporúčame počkať na autobus, ktorý vás dovezie do dediny na zastávku Východná – Nahálka, potom pešo zeleným mostom ponad riečku po ceste smerom k Farma Východná, a stále len rovno. Pripravte sa na príjemnú pešiu prechádzku v celkovej dĺžke cca 5 km. Ak by ste chceli ísť pešo z vlakovej stanice Východná čaká vás prechádzka v dĺžke cca 8 km.

Bezpečnosť

A čo bezpečnosť? Bezpečnosť u nás začína vhodným výberom koní, ktoré majú radi vychádzky v prírode a ktoré majú radi ľudí. V rámci bezpečnosti taktiež vyberáme vhodnú trasu, kde má koník dostatočný rozhľad. Takisto vždy pôjdete so skúseným sprievodcom, ktorý pozná okolie a najmä kone a vyberie vhodnú cestu tak, aby ste sa cítili vždy bezpečne a pohodlne. Jazdecká prilba pre každého je u nás samozrejmosťou, dospelí sa môžu rozhodnúť, či si ju na vlastné riziko aj nasadia.

Dôležité informácie

Predtým ako nás navštívite, je dobre si prečítať pár informácií o tom, ako si zážitok z konskej prítomnosti vychutnať naplno. Takže poďme na to:

  1. Kone sú citlivé a ostražité zvieratá, preto v ich prítomnosti buďte vždy pokojní. Nezvyšujte zbytočne hlas a nerobte výrazné gestá. To platí či už na jazde alebo v areáli.
  2. Pri jazde na koni je žiadúce používať ochrannú výstroj, prilbu, ochrannú vestu, či korytnačku. Vždy je dobré používať svoju výstroj, takže ak máte doma svoju prilbu či ochrannú korytnačku (napríklad z bicykla) môžete si ju na jazdu priniesť. Ak nemáte svoju výstroj, jazdeckú prilbu vám u nás bezplatne požičiame.
  3. Pred vstupom do nášho areálu a hlavne pri jazde na koni, je dobrým nápadom vypnúť si zvonenia aj vibrovanie na svojich telefónoch. Výrazný tón zvonenia môže vášho koňa vystrašiť, preto na to myslite ešte pred vysadnutím na koňa. Ak chcete používať telefón na fotenie, nie je to problém, no prosíme vás netelefonujte počas vychádzky, vaša pozornosť je potom upriamená na hovor a vy nemôžete správne reagovať.
  4. Táto zásada platí azda na všetkých rančoch sveta – nepohybujte sa v priestore zadných nôh koňa. Kôň za seba nevidí a môže vás pokladať za ohrozenie. Môže sa však stať, že vás požiadame o to, aby ste prešli okolo zadku koňa, je to však kontrolovaná situácia a kôň bude vedieť, že mu nič nehrozí.
  5. Toto je veľmi dôležité – v blízkosti koňa si dávajte pozor na svoje nohy. Môže sa stať, že na vychádzke budeme niektorým úsekom koňa viesť, preto buďte vždy ostražití a dávajte pozor, kde sa nachádzate vy a kde kôň.
  6. Prosíme vás o pravdivé informácie o vašom veku a váhe. Sú to pre nás dôležité informácie, podľa nich sa orientujeme, aké kone použiť a ktorú trasu zvoliť. Váhový limit je u nás 95 kg. Samostatne môžu u nás deti jazdiť od 10 rokov – ak sú jazdci, 12 rokov ak sú nejazdci (no môže to byť individuálne). V prípade, že dospelý má z jazdy obavu, ale chce to vyskúšať povedieme aj jeho koňa. Väčšinou vedenie koňa u nás znamená, že dieťa, alebo dospelý ide na svojom koni a inštruktor ide na svojom, no vášho koňa drží na vôdzke. Naše kone takto pripravujeme už niekoľko rokov, takže sú na takýto spôsob vedenia naučené.
  7. Nekŕmte kone z ruky. Kŕmenie koní je u nás všeobecne zakázané, no svojho koňa môžete odmeniť tým, že mu po jazde dáte do vedierka odmenu, ktorú ste mu priniesli.
  8. Pri akomkoľvek úraze nenesieme zodpovednosť za poranenú osobu. Podobne, ako je to s jazdou na bicykli, či jazdou autom je aj jazda na koni bezpečná, no môže sa niečo pritrafiť. Sú situácie (no nie je to zvykom, skôr výnimkou), ktoré nevieme ovplyvniť, preto je jazda na koni vždy na vlastnú zodpovednosť.
icon Divoká príroda
icon Výhľady na Tatry
icon Vhodné pre páry
icon Vhodné pre rodiny
icon Výuka nejazdcov
icon Voľne žijúce kone
logo
logo
logo
logo