Naše kone

Celé naše stádo, ktoré chováme polodivokým spôsobom (naše kone sú vonku 24 hodín a 7 dní v týždni), tvorí 21 koní. Na vychádzky používame z nášho stáda 9 koní. Volajú sa Sunny, Kobi, Venťo, Marko, Pride, Avanti, Lily a Tessa. Ostatné kone sú u nás ustajnené – teda majú svojich majiteľov. V našom areáli je zakázané svojvoľné kŕmenie koní, no našim koníkom môžete priniesť mrkvu, alebo jablko a tým ich odmeniť po jazde.

Sunny

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 24.6.2009)

Sunny je naším šéfom stáda a je aj naším vodcovským koňom. Je to veľký jedák, a v stáde si udržiava pevný poriadok. Vždy sa na neho môžem spoľahnúť a všetky trasy sme najskôr absolvovali sami traja: Ja, Sunny a Tara.

Venťo

(HOLANDSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 14.6.2002)

Venťo je bývalý športový kôň, skákal parkúr. Vychádzky si užíva a veľmi rád behá. Podobne ako Sunny aj Venťo je vodcovský kôň, ktorý si našiel svoju parťáčku v Emi. Ventík  je jedným z našich najstarších koní, ktoré sú súčasťou nášho vychádzkového tímu. Má 18 rokov.

Kobi

(KRÍŽENEC V TYPE CHLADNOKRVNÍKA, NAR. 20.4.2009)

Kobi je najnovším členom nášho tímu a nejaký čas sa ešte bude pripravovať na všetko čo ho na vychádzkach môže čakať. Vyzerá byť veľmi šikovný a tak vás možno ponesie už v nasledujúcej sezóne 2020. Kobi je žrebec a tak zatiaľ žije vedľa nášho stáda no postupne ho plánujeme do stáda začleniť.

Marko

(ANGLICKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 1.1.1985)

Marko je proste naša „srdcovka“. Je to náš najstarší koník, ma 32 rokov (podľa dohľadaných informácií), na vozenie ho už nevyužívame a tak si u nás užíva zaslúžený dôchodok.

Pride

(QUARTER HORSE, NAR. 10.5.2003)

Pride je ideálny na prácu s deťmi. Využívame ho pri výcviku detí na detskom krúžku rád a bez pohnutia sa nechá vyčistiť aj väčšej skupinke detí, tiež sa rád prejde s deťmi do prírody. Je slepý na jedno očko a veľmi priateľský.

Avanti

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 1.5.2010)

Tak ako je Sunny šéfom stáda, Avanti je jeho dámskou parťáčkou. Rada si povie svoj názor a je rešpektovaná. V prírode si získala našu dôveru poslušnosťou a ochotou. Jazdcov s minimálnymi skúsenosťami bezpečne prevedie výletom. Rada chodí s mladšími slečnami 11+, ktoré už vedia chodiť samostatne.

Lily

(QUARTER HORSE, NAR. 15.4.2003)

Lilka je skvelou kobylkou, taká naša „maznoška“ rada sa nechá vyhladkať a bez pohnutia stojí pri čistení deťmi. V prírode si rada zabehá, no rozozná kto na nej sedí. Ak vezie dieťa, ide pokojným krokom a dáva pozor na svojho jazdca.

Tessa

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 27.7.2010)

Tessa je takisto skvelá kobylka, ktorá nemá s ničím problém, v prírode ja ako doma. Rada sa prebehne no tiež si vie užiť pokojnú vychádzku v kroku.

Tara

Tara je neodmysliteľnou súčasťou našej rodiny. Spoločne po našom boku prebehala všetky ponúkane trasy a je vždy vernou spoločníčkou počas našich jázd. Často sa k nám pripája aj počas jázd s našimi návštevníkmi.

icon Divoká príroda
icon Výhľady na Tatry
icon Vhodné pre páry
icon Vhodné pre rodiny
icon Výuka nejazdcov
icon Voľne žijúce kone