Naše kone

Na vychádzky využívame kone z nášho stáda 9 koní. Volajú sa Sunny, Sepi, Venťo, Marko, Nuty, Pride, Avanti, Lily a Tessa. V našom areáli je zakázané svojvoľné kŕmenie koní, no našim koníkom môžete priniesť mrkvu, alebo jablko a tým ich odmeniť po jazde.

Sunny

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 24.6.2009)

Sunny je naším šéfom stáda a je naším vodcovským koňom. Ja to veľký jedák, a v stáde si udržiava pevný poriadok. Vždy sa na neho môžem spoľahnúť a všetky trasy sme najskôr absolvovali sami traja: Ja, Sunny a Tara.

Sepi

(JUHONEMECKÝ CHLADNOKRVNÍK, NAR. 27.3.2010)

Sepi je mojou pravou rukou, vzhľadom k jeho plemenu Juhonemecký Chladnokrvník, má veľmi pokojnú až flegmatickú povahu. Bezpečne odvezie aj úplného nejazdca po prírode. Taktiež ho využívame na vozenie ťažších ľudí (do 120kg), keďže Sepi má viac ako 800kg

Venťo

(HOLANDSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 14.6.2002)

Venťo je bývalý športový kôň, skákal parkúr. Vychádzky si užíva a veľmi rád behá. Je skôr pre pokročilejších jazdcov, lebo beh s ostatnými koňmi ešte neprehral a to aj napriek tomu, že je naším najstarším koňom, ktorého využívame na vozenie. Má 17 rokov.

Marko

(ANGLICKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 1.1.1985)

Marko je proste naša „srdcovka“. Je to náš najstarší koník, ma 32 rokov (podľa dohľadaných informácií), na vozenie ho už nevyužívame a tak si u nás užíva zaslúžený dôchodok.

Nuty

(HAFLING, NAR. 4.8.2009)

Nuty je miláčikom všetkých detí ale aj dospelých. Nuty má úžasný charakter a veľmi rád chodí na vychádzky, najmä tie krokové . Väčšinu vychádzok do prírody s deťmi absolvuje Nuty.

Pride

(QUARTER HORSE, NAR. 10.5.2003)

Pride je neuveriteľný bežec, zo všetkých našich koní vydrží behať najdlhšie. Je len pre skúseného jazdca, lebo sa rád ťahá dopredu (koniari vedia), beh si užíva a nijak nevymýšľa. Takže pre tých, ktorý majú radi vietor vo vlasoch je Pride tým pravým parťákom.

Avanti

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 1.5.2010)

Tak ako je Sunny šéfom stáda, Avanti je jeho dámskou parťáčkou. Rada si povie svoj názor a je rešpektovaná. V prírode si získala našu dôveru poslušnosťou a ochotou. Jazdcov s minimálnymi skúsenosťami bezpečne prevedie výletom. Rada chodí s mladšími slečnami 11+, ktoré už vedia chodiť samostatne.

Lily

(QUARTER HORSE, NAR. 15.4.2003)

Lilka je skvelou kobylkou, taká naša „maznoška“ rada sa nechá vyhladkať a bez pohnutia stojí pri čistení deťmi. V prírode si rada zabehá, no rozozná kto na nej sedí. Ak vezie dieťa, ide pokojným krokom a dáva pozor na svojho jazdca.

Tessa

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 27.7.2010)

Tessa je takisto skvelá kobylka, ktorá nemá s ničím problém, v prírode ja ako doma. Rada sa prebehne no tiež si vie užiť pokojnú vychádzku v kroku.

Tara

Tara je neodmysliteľnou súčasťou našej rodiny. Spoločne po našom boku prebehala všetky ponúkane trasy a je vždy vernou spoločníčkou počas našich jázd. Často sa k nám pripája aj počas jázd s našimi návštevníkmi.

icon Divoká príroda
icon Výhľady na Tatry
icon Vhodné pre páry
icon Vhodné pre rodiny
icon Výuka nejazdcov
icon Voľne žijúce kone