Naše kone

Celé naše stádo, ktoré chováme polodivokým spôsobom (naše kone sú vonku 24 hodín a 7 dní v týždni), tvorí 23 koní. Na vychádzky používame z nášho stáda 9 koní. Volajú sa Sunnrise (Sunny), Vent In Love (Ventík),  Kobi, Pride Invester Fritz (Prajďík), Avanti, Kam Lillie Cookie (Lilly), Tessa Vera (Tesa), Jack Bar Hidalgo (Jack) a naša najnovšia posila Lucky. Ostatné kone sú u nás ustajnené – teda majú svojich majiteľov. V našom areáli je zakázané svojvoľné kŕmenie koní, no našim koníkom môžete priniesť mrkvu, alebo jablko a tým ich odmeniť po jazde.

Sunny

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 24.6.2009)

Sunny je naším šéfom stáda a je aj naším vodcovským koňom. Je to veľký jedák, a v stáde si udržiava pevný poriadok. Vždy sa na neho môžeme spoľahnúť. Všetky naše trasy a hlavne skratky 🙂 pozná naspamäť. Sunnyho prevažne využívame ako prvého vodcu, no čas od času si rád užije aj pokoj s nejazdcom niekde v rade našich koní.

Ventík

(HOLANDSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 14.6.2002)

Ventík je bývalý športový kôň, skákal parkúr. Vychádzky si užíva a veľmi rád behá. Podobne ako Sunny aj Venťo je vodcovský kôň, ktorý si našiel svoju parťáčku v Emi. Ventík  je jedným z našich najstarších koní, ktoré sú súčasťou nášho vychádzkového tímu, no využívame ho len my inštruktori.

Kobi

(KRÍŽENEC V TYPE CHLADNOKRVNÍKA, NAR. 20.4.2009)

Kobi je taktiež kôň ktorého využívame len my inštruktori… bol dlho žrebcom a tak sa nám ho už bohužiaľ nepodarilo zaradiť do nášho stáda. No na vychádzkach ho všetci rešpektujú a kobylky po ňom stále jedným očkom pokukujú 🙂

Pride

(QUARTER HORSE, NAR. 10.5.2003)

Pride je ideálny na prácu s deťmi. Využívame ho pri výcviku detí na detskom krúžku, rád a bez pohnutia sa nechá vyčistiť aj väčšej skupinke detí, tiež sa rád prejde s deťmi do prírody. Je slepý na jedno očko a veľmi priateľský.

Avanti

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 1.5.2010)

Avanti má vždy svoj názor a je rešpektovaná. V prírode si získala našu dôveru poslušnosťou a ochotou. Jazdcov s minimálnymi skúsenosťami bezpečne prevedie výletom. Rada chodí s mladšími slečnami 11+, ktoré už vedia chodiť samostatne.

Lily

(QUARTER HORSE, NAR. 15.4.2003)

Lilka je skvelou kobylkou, taká naša „maznoška“ rada sa nechá vyhladkať a bez pohnutia stojí pri čistení deťmi. V prírode si rada zabehá, no rozozná kto na nej sedí. Ak vezie dieťa, ide pokojným krokom a dáva pozor na svojho jazdca.

Tessa

(SLOVENSKÝ TEPLOKRVNÍK, NAR. 27.7.2010)

Tessa je takisto skvelá kobylka, ktorá nemá s ničím problém, v prírode ja ako doma. Rada sa prebehne no tiež si vie užiť pokojnú vychádzku v kroku. Tessa je naša pani učiteľka, veľmi dobre vie spracovať aj obavy ľudí, ktorý jazdu v prírode na koni zažívajú prvý krát.

Jack

(PAINT HORSE, NAR. 12.6.2016)

Jack je najmladším členom nášho tímu. Je to veľký maznák, a na svoj vek je veľmi rozvážny a pokojný. Jack je proste koník, ktorého si každý rýchlo zamiluje a už nechce nikoho iného.

 

Lucky

(Kríženec Hafling-Norik)

Lucky je našou najnovšou posilou a nášmu systému sa ešte len učí. No jeho plemeno (hafling) ho predurčuje byť dobrosrdečným nezbedníkom… a takých u nás máme radi 🙂

Tara

Tara je neodmysliteľnou súčasťou našej rodiny. Spoločne po našom boku prebehala všetky ponúkané trasy a je vždy vernou spoločníčkou počas našich jázd. Často sa k nám pripája aj počas jázd s našimi návštevníkmi.

icon Divoká príroda
icon Výhľady na Tatry
icon Vhodné pre páry
icon Vhodné pre rodiny
icon Vychádzky do voľnej prírody
icon Voľne žijúce kone